• Darmowa dostawa od 300 zł
 • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
 • Sklep stacjonarny w Katowicach
Ekonomiczne Glen More II: Chronicles
Ekonomiczne

Glen More II: Chronicles

Cena: 295,00 zł 295.00
dostępne stacjonarnie i wysyłkowo
Wysyłka w: 24 godziny
Koszty dostawy: Sprawdź koszty
Kod produktu: 4270000541902
Informacje
Czas gry 90-120 min. Język instrukcji angielski Wydanie angielskie Zalecenia wiekowe od 12 lat Liczba graczy 2-4 Niezależność językowa gier obcojęzycznych Niezależna językowo, tylko instrukcja w języku obcym. Gra obcojęzyczna Tak
Opis produktu

Glen More II: Chronicles to kontynuacja gry Glen More, znacznie poszerzająca rozgrywkę w porównaniu do oryginalnej gry.

W grze Glen More II: Chronicles każdy gracz reprezentuje przywódcę szkockiego klanu od wczesnego średniowiecza do XIX wieku, przywódcę, który chce poszerzyć swoje terytorium i bogactwo. Sukces twojego klanu zależy od twojej zdolności do podjęcia właściwej decyzji we właściwym czasie, czy to poprzez stworzenie nowego pastwiska dla Twojego inwentarza żywego, uprawę jęczmienia do produkcji whisky, sprzedaż swoich towarów na różnych rynkach lub przejęcie kontroli nad szczególnymi zabytkami takie jak jeziora i zamki.

Gra trwa cztery rundy, reprezentowane przez cztery stosy płytek. Po każdej rundzie następuje faza punktacji, w której gracze porównują liczbę beczek z whisky, Szkotów w zamku rodzinnym, karty punktów orientacyjnych oraz osób przeciwko graczowi z najmniejszą liczbą przedmiotów w każdej kategorii i otrzymują punkty zwycięstwa (PZ) na podstawie tych różnic. Po czterech rundach dodatkowe PZ są przyznawane za złote monety i niektóre punkty orientacyjne, natomiast kary PZ są oceniane na podstawie wielkości terytorium, porównując terytorium każdego gracza do najmniejszego w grze.

Podstawowy mechanizm gry Glen More II: Chronicles i Glen More działa w ten sam sposób: ostatni gracz w kolejce bierze płytkę z toru czasu, posuwając się do przodu tak daleko, jak sobie tego życzy. Po opłaceniu kosztu kładą ten kafelek na swoim terytorium, przy czym kafelek ten aktywuje się i wszystkie sąsiadujące kafelki, uruchamiając produkcję zasobów, punktów ruchu, PZ itp. Następnie gracz, który jest ostatni na linii, bierze swoją turę.

Ulepszenia w stosunku do oryginalnego Glen More obejmują większe kafelki, lepsze materiały, nowe dzieła sztuki, zdolność każdego gracza do kontrolowania końca gry oraz równoważenie korekt w kafelkach. Gra składa się z jednej trzeciej znanych systemów, jednej trzeciej nowych mechanizmów i jednej trzeciej ulepszeń w Glen More.

Tytułowe „Kroniki” - zestaw ośmiu rozszerzeń podstawowej wersji gry - stanowią główną część tych nowych mechanizmów. Każda kronika dodaje nowy element rozgrywki do gry podstawowej. Przykładowo: Kronika „Highland Boat Race” opowiada historię wyścigu łodzi, w którym zwycięzca musi jako pierwszy dotrzeć do swojego rodzinnego zamku po przejściu łodzi wzdłuż rzeki przez wszystkie terytoria innych graczy. Kronika „Młot Szkotów” dodaje neutralny element „Anglika” do toru czasowego, który gracze starają się kontrolować, aby uzyskać dodatkową turę - jeśli mogą sobie na to pozwolić, to znaczy, że otrzymuje zapłatę za pomocą mechanizmu rynkowego. Wszystkie Kroniki można dowolnie łączyć, choć projektant Matthias Cramer sugeruje, aby gracze używali tylko jednego lub dwóch, chyba że chcą „gry potworów”.

Kolejną ważną zmianą w grze jest możliwość inwestowania w znanych szkockich ludzi tamtych czasów, którzy są reprezentowani przez nowy typ „osoby”. Osoby mają nie tylko własne punkty, ale także wyzwalają jednorazowe lub ciągłe efekty na taktycznej tablicy klanu. Dodaje to nową warstwę decyzyjną, zwłaszcza że trwające efekty pozwalają graczom skoncentrować się na osobistej strategii wygranej za pomocą tablicy klanu.

Zawartość pudełka:

 • 1 "Rondel"
 • 1 Plansza klanu
 • 40 Szkotów (10 w każdym kolorze)
 • 40 znaczników klanu (10 w każdym kolorze)
 • 40 Monet
 • 1 kostka k6 (1-1-1-2-2-3)
 • 8 Kronik
 • 70 Punktów zwycięstwa:
  20x 1VP 15x 3VP 15x 5VP 15x 10VP 5 x 50VP
 • 90 Znaczników zasobów:
  20x Jęczmień 20x Drewno 20x Kamień 15x Owce 15x Bydło
 • 11 Karty Krajobrazu
 • 25 Beczek Whisky
 • 4 kafelki "Home Territory":
  the Starting Village (left)
  Home Castle (right).
 • 5 S-Tiles (kafelki startowe)
  14 A-Stack Tiles
  17 B-Stack Tiles
  17 C-Stack Tiles
  17 D-Stack Tiles
 • 1 kafelek David Hume
Producent
Produkty powiązane
Ekonomiczne
Glen More II: Kroniki
274,00 zł
brak
Sklep internetowy Shoper.pl