• Darmowa dostawa od 300 zł
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Dodatki do gier Stone Age: The Mammoth Herd (Epoka Kamienia)
Dodatki do gier

Stone Age: The Mammoth Herd (Epoka Kamienia)

Cena: 30,00 zł 30.00
dostępne stacjonarnie i wysyłkowo
Wysyłka w: 24 godziny
Koszty dostawy: Sprawdź koszty
Kod produktu: 742832653732
Informacje
To nie jest samodzielna gra. Do gry wymagana jest następująca gra: Stone Age (Epoka Kamienia)
Opis produktu

Mamutowe stado przechodzi obok twojej wioski. Możesz oswoić te mamuty, aby uzyskać ich pomoc podczas budowy swojej wioski. Ale pospiesz się! Inne plemiona też są w drodze!

Możesz połączyć tę mini-ekspansję z podstawową grą, a także ze wszystkimi innymi rozszerzeniami. Najpierw konfigurujesz grę jak zwykle. Tasujesz wszystkie 16 żetonów premii i kładziesz je zakryte obok planszy. Stojąca figurka stada Mammoth znajduje się obok stosu. Jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia gry. Gra pozostaje taka sama, z wyjątkiem następujących zmian.

Na początku każdej rundy, gracz rozpoczynający umieszcza stado mamutów na zasobie pokazanym przez najwyższy kafel z premii. Na przykład, jeśli kafelek pokazuje cegłę, gracz rozpoczynający umieszcza mamutowe stado w glinianym dole. Następnie wybiera pierwszy żeton premii i kładzie go odkrytą stroną obok stosu. Zasoby, które teraz pokazano, nie mają znaczenia w tej rundzie. Jeśli nie ma już żadnych płytek bonusowych, całe stado zostaje oswojone. W takim przypadku usuwasz stado mamutów i kontynuujesz grę zgodnie z normalnymi zasadami. Umieszczasz swoich ludzi, jak zwykle. Tylko w fazie, w której korzystasz z działań twoich ludzi, stado mamutów staje się ważne. Kiedy masz ludzi umieszczonych w zasobach, na których trzyma się stado mamutów, rzucasz kośćmi jak zwykle i zabierasz swoje zasoby. Zaraz po tym możesz przenieść jedną lub więcej osób z zasobu, w którym znajduje się stado mamutów, do płytki bonusowej, która została oddana. Możesz spróbować oswoić mamuta później, aby uzyskać pomoc w twojej pracy. Możesz przenosić figurki ludzi tylko z tego obszaru produkcji zasobów i od razu musisz zapłacić 1 żeton za każdą figurkę, którą umieścisz na kafelku bonusowym. Możesz - jak to jest w przypadku karmienia - zastąpić 1 pokarm z 1 zasobem. Pionki, które nie są umieszczone na kafelku bonusowym, muszą zostać zabrane z powrotem na planszę gracza. Po tym, jak wszyscy gracze skorzystali z działań swoich ludzi - ale przed karmieniem - oswoiliście 1 mamuta ze stada mamutów.

Wszyscy gracze, którzy przenieśli ludzi do kafelka bonusowego rzucają kośćmi. Każdy gracz używa tyle kości, ile ma ludzi na kafelku bonusowym. Wszyscy gracze rzucają kośćmi w tym samym czasie. Teraz porównujesz wynik swojej najwyższej pojedynczej kości. Nie dodajesz wszystkich kości razem jak zwykle i nie wolno ci używać narzędzi. Gracz z najwyższym pojedynczym wynikiem kości wygrywa i otrzymuje "1". premi. Może on również wziąć premię "wszystko". Następnie zwycięzca bierze kafelek i kładzie go zakryty przed sobą. O na odwrocie nie jest dla gracza, służy jedynie jako przypomnienie o ostatecznej punktacji. Kiedy najwyższe wyniki kości są na poziomie, gracze porównują następny niższy wynik itd.
Jeśli nadal istnieje remis po porównaniu wszystkich wyników, wszyscy gracze biorący udział otrzymują premię "wszystko".

Płytkę należy włożyć z powrotem do pudełka. Jeśli nikt nie umieścił postaci na kafelku bonusowym, nikt nie otrzyma bonusu. Płytkę należy również włożyć do pudełka. Zanim zdobędziesz karty cywilizacji, masz do czynienia z mamutami. Gracz z największą liczbą żetonów dostaje 10 punktów. W przypadku remisu wszyscy gracze biorący udział otrzymują te punkty.

Producent
Produkty powiązane
Ekonomiczne
Epoka Kamienia
117,00 zł
dostępne
Sklep internetowy Shoper.pl