• Szeroki asortyment
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Steampunk, fantasy, Jedi i piraci! Steampunk, fantasy, Jedi i piraci!

Rozsiądźcie się wygodnie, bo nadciąga planszówkowy zastrzyk nowości – ruszyły przedsprzedaże, które przeniosą Was od buchających parą miast, przez mroczne krainy fantasy, galaktyczne konflikty, aż po zdradliwe wody pełne pirackich blefów. Każda z tych gier to inna opowieść i inna przygoda – sprawdźcie, co dla Was szykujemy!

 

Daitoshi – między duchem postępu a duchami lasu

Jeśli w Twojej duszy gra steampunk, a serce bije szybciej na dźwięk huczącej fabryki, Daitoshi jest grą, której nie możesz przegapić. W tej strategicznej planszówce wcielasz się w magnata przemysłowego, który buduje swoją potęgę poprzez eksploatację zasobów naturalnych, rozwój miasta i konstruowanie parowych wynalazków. Ale uwaga – wraz z rozwojem technologicznym budzisz gniew pradawnych duchów natury, Yōkai.

Gra balansuje na granicy postępu i odpowiedzialności – rozbudowujesz Daitoshi, uczestniczysz w tworzeniu monumentalnej Mega-Maszyny, ale jednocześnie musisz łagodzić skutki nadmiernej eksploatacji środowiska. Przedsprzedaż polskiej edycji właśnie wystartowała, a premiera planowana jest na czerwiec 2025. Jeśli kochasz klimaty Przemysłowej Rewolucji w japońskim stylu, to musisz mieć ją na radarze.

Przedsprzedaż już trwa – sprawdź szczegóły i zamów swój egzemplarz tutaj

 

Lands of Evershade – epicka przygoda w wielu odsłonach

Awaken Realms powraca z kolejnym wielkim projektem – Lands of Evershade to narracyjna gra przygodowa dla 1–5 graczy, łącząca elementy RPG z taktyczną walką i otwartym światem pełnym moralnych wyborów. Autorem fabuły jest Krzysztof Piskorski, znany z takich tytułów jak Tainted Grail czy ISS Vanguard. Gracze tworzą unikalne postacie, wybierając spośród różnych ras, klas i mrocznych sekretów, które wpływają na przebieg historii i interakcje ze światem gry.

Evershade oferuje zaawansowane tworzenie postaci, pełne wpływających na rozgrywkę decyzji. Eksploracja, walka i rozwój postaci splecione są z fabularnymi wyborami, a wszystko oprawione pięknymi figurkami i komponentami. Przedsprzedaż trwa – czas wkroczyć w cień bogini Luady.

W przedsprzedaży dostępne są różne wersje gry, w tym edycja specjalna z wysokiej jakości figurkami oraz wszystkie odblokowane cele dodatkowe z kampanii Gamefound. Można wybierać spośród zestawów z figurkami niepomalowanymi lub pomalowanymi w technologii Sundrop. Dostępne są również poszczególne dodatki, pozwalające na dostosowanie zestawu do własnych preferencji. Premiera polskiej edycji planowana jest na II kwartał 2026.

Przedsprzedaż już dostępna – odkryj więcej i zamów grę tutaj

 

The Mandalorian: Przygody – Klan dwóch – nowa misja Mandalorianina i Grogu już w drodze!

Grogu znowu w opałach, a Mando nie może liczyć na taryfę ulgową. W najnowszym polskim dodatku do gry The Mandalorian: Przygody czeka nas 8 emocjonujących misji inspirowanych drugim sezonem serialu – w tym 4 fabularne scenariusze na nowych mapach i 4 różnorodne misje najemnicze.

To nie jest samodzielna gra – wymaga posiadania podstawowej wersji The Mandalorian: Przygody. Dodatek wprowadza także nowe karty wydarzeń i pojedynków, bardziej wymagających przeciwników oraz 4 świeże postacie z unikalnymi stylami i zdolnościami. Rozszerzenie zostało zaprojektowane tak, aby zwiększyć regrywalność i wprowadzić nowe wyzwania, które sprawdzą umiejętności strategiczne graczy. Polska premiera gry już w czerwcu 2025 roku.

Nie czekaj, aż Grogu znów wpadnie w kłopoty – przedsprzedaż ruszyła! Sprawdź

 

Lying Pirates: The Race for the Pirate Throne -  kłamstwa, blefy i pirackie zagrywki na pełnym morzu!

Lying Pirates to dynamiczna gra kościana dla 2–6 graczy, inspirowana klasycznym Liar’s Dice, w której blef, strategia i odrobina szczęścia prowadzą do zwycięstwa. Gracze wcielają się w kapitanów pirackich statków, rywalizując o tytuł Króla Piratów. Rozgrywka podzielona jest na trzy fazy: zakładów, żeglugi i akcji, oferując szybkie tempo i wiele emocji.

Wersja Big Box z kampanii Gamefound zawiera podstawową grę oraz dodatki Curse of the Dead i Cities of Greed, oferując nowe mechaniki, postacie i elementy planszy. Gra przeznaczona jest dla 2–6 graczy, a przewidywany czas rozgrywki to 40–60 minut.

Gra zawiera ponad 200 unikalnych ręcznie malowanych komponentów, piękne ilustracje gry stworzone przez wielokrotnie nagradzanego artystę i projektanta Srdjana Vidakovica, co zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne i dotykowe. Dzięki modułowej planszy i różnorodnym kartom akcji, każda rozgrywka jest inna, oferując miliony możliwych kombinacji. Lying Pirates dostępna jest w angielskiej wersji językowej, a przewidywany termin wysyłki to październik 2025 roku.

Zamów w przedsprzedaży tutaj.

 

Niech para napędza Twoje silniki, miecz świetlny wskazuje kierunek, piracka mapa prowadzi do skarbu, a cień bogini Luady osnuwa Twoją kampanię. Czerwiec (i nie tylko!) zapowiada się planszówkowo pysznie – nie przegap tych wyjątkowych tytułów w przedsprzedaży!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl