• Darmowa dostawa od 300 zł
 • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
 • Sklep stacjonarny w Katowicach
Karciane Wyspa Kwitnącej Wiśni
Karciane

Wyspa Kwitnącej Wiśni

Cena: 42,00 zł 42.00
ilość szt.
dostępne stacjonarnie i wysyłkowo
Wysyłka w: 24 godziny
Koszty dostawy: od 11.50 zł
Kod produktu: 5907377129158
Informacje
Czas gry 30-60 min. Język instrukcji polski Wydanie polskie Zalecenia wiekowe od 8 lat Liczba graczy 2-6 Gra obcojęzyczna Nie
Opis produktu

Wyobraź sobie układanie puzzli, w których o pasujące Ci elementy musisz walczyć ze znajomymi. Właśnie wyobraziłeś sobie WYSPĘ KWITNĄCEJ WIŚNI.

Cesarz Japonii zebrał architektów i nakazał, aby u podnóża góry Fudżi powstało miasto godne Cesarstwa. Architekci przyjęli wyzwanie. W tajemnicy zbierali pomysły, a gdy się wreszcie spotkali… odsłonili karty.

Wyspa Kwitnącej Wiśni (org. Honshu) to prawdziwa perełka wyszukana na targach w Essen 2016 u fińskiego wydawcy Lautapelit.fi. Patent na jakim opiera się rozgrywka można opisać jako unikalne połączenie mechaniki trick-taking i układania własnej planszy na zasadach znanych z takich gier jak Patchistory, czy na nasz rodzimy Witkacy. Ujmując rzecz jeszcze prościej to mieszanka gry karcianej i puzzli, w których o pasujące nam elementy musimy twardo zawalczyć z przeciwnikami.

Zasady można wytłumaczyć raptem w kilka minut:

 1. Wykładacie karty walcząc o kolejność ich dobierania, aby zyskać przewagę możecie użyć zmagazynowanych zasobów.
 2. Dokładacie zdobytą kartę do swojego projektu (budowanej przez siebie mapy) powiększając miasta i budując fabryki w otoczeniu lasów i jezior.
 3. Mapy, fabryki, lasy i jeziora przynoszą punkty na koniec gry. Gracz-architekt, który wykonał najbardziej prestiżowy projekt zyskuje względy i uznanie samego Cesarza. Krótko mówiąc, zostaje zwycięzcą.

W ramach tych prostych reguł znajdziecie szerokie pole dla różnych taktyk i ciekawych decyzji. Tym bardziej, że jedną z zasad punktacji wybieracie losowo spośród 8 dostępnych w grze. Zarówno gracze lubujący się w interakcji, jak i wielbiciele „uprawy własnego poletka” znajdą w Wyspie Kwitnącej Wiśni coś dla siebie.

Wyspa Kwitnącej Wiśni trafi do sklepów w czerwcu.

Zawartość pudełka:

 1. 40 kostek zasobów;
 2. 6 kart początkowych;
 3. 60 kart architektów;
 4. 8 kart specjalnego punktowania;
 5. 5 kart kolejności graczy;
 6. 5 kart podsumowania punktacji;
 7. 1 instrukcja w języku polskim

Producent
Sklep internetowy Shoper.pl