• Darmowa dostawa od 300 zł
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Mepel newsletter: ostatni dodatek do Scythe (+ nowości i uzupełnienia)

 

 

 

Nowi bandyci na dzikim zachodzie

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało serię mini-rozszerzeń do znanego i lubianego Colt Express. Colt Express Bandyci to dodatki kierowane do graczy, którzy potrzebują dodatkowego gracza przy stole - wprowadzają automatycznych uczestników, na których ruchy musimy reagować. Postaci jest aż 6, zatem niezależnie od liczby “żywych” graczy, zawsze możemy grać w pełnym składzie. Podobno da się z nimi przegrać! :)

 

Tryb kampanii w Scythe!

Na zakończenie trylogii dodatków do Scythe ukaże się Scythe Fenris. Wersja polska od wydawnictwa Phalanx planowana jest na listopad tego roku. To najobszerniejszy z dotychczasowych dodatków. Oferuje on opcję kampanii, na którą składa się aż 8 rozgrywek, a także 11 nowych modułów rozgrywki. Moduły te mogą być dowolnie łączone i mieszane z wcześniejszymi dodatkami, aby urozmaicić grę. Jakby tego było mało, Scythe Fenris wprowadzi do gry ponad 100 nowych elementów. Czy jeszcze kogoś trzeba zachęcać do uzupełnienia kolekcji?

 

Rajdowo i planszówkowo

W życiu prywatnym jednym z Naszych głównych hobby jest motorsport. Zainteresowaliśmy się tym sportem zanim zaczęliśmy w ogóle grać w gry planszowe. Połączenie planszówki z tematyką motorsportu powoduje, że benzyna w Naszych żyłach zaczyna płynąć szybciej.
Już niebawem ukaże się właśnie taka gra - Rallyman GT. To symulacja wyścigów samochodowych z mechaniką press your luck i rzutów kośćmi. Kości posłużą do ruchu i wykonywania manewrów, zwłaszcza że niektóre odcinki trasy trzeba pokonywać z odpowiednią prędkością. Wypadnięcie z trasy to strata cennego czasu, a nawet uszkodzenie pojazdu!

Kącik Gambita

WTEM! Gambit pojawia się w newsletterze Mepel.pl i będzie Wam pisał, co urzekło go w danym miesiącu. I zwykle będzie to więcej niż jedna gra.

Zacznę od bardzo nietypowej gry sportowej, do której wróciłem po dłuższym czasie. Nietypowa, bo nie dość, że traktuje o sporcie niezbyt popularnym w Polsce (i pewnie w Europie), to jeszcze o jego wersji z przyszłości. Dokładnie chodzi o baseball i jego wersję z robotami i cyborgami z 2045 roku, czyli Baseball Highlights 2045. Deckbuilder, w którym talie graczy to drużyny baseballowe. Zasady nie są zbyt intuicyjne i trzeba się do nich przyzwyczaić. Ale kiedy wejdzie się w odpowiedni rytm i ogarnie złożone niekiedy zasady specjalnych akcji zawodników, gra staje się płynna i emocjonująca. Jeden z ciekawszych deckbuilderów z planszą i pionkami jakie widziałem.

Z gry dwuosobowej, przejdę do czegoś bardziej drużynowego. Miałem okazję zagrać w tym miesiącu w grę, która ma szansę zastąpić mi Descenta, którego niestety musiałem się pozbyć. I nie mam tu na myśli wielkiego i ciężkiego pudła z napisem Gloomhaven. Piszę o zadziwiająco małym pudełku z grą Sword & Sorcery. Rasowy dungeon crawler z masą rzutów kośćmi, wypasionymi skarbami i toną wrogów do pokonania. Rozgrywka daje niesamowitą frajdę. Pełna kooperacja, więc nie ma tu przeciw nam innego gracza sterującego tymi złymi. Ale za to SI bardzo konkretna i złośliwa. Ta gra ma szansę być moim „ultimate dungeon crawlerem”

A na koniec cofniemy się o tysiące lat, do czasów gdy Ziemia była dopiero zasiedlana przez różne gatunki zwierząt. Na mój stół wróciła gra Dominant Species od GMT. Niesamowite euro, w którym mamy zarówno suche planowanie akcji, jak i dość nietypowo rozwiązany mechanizm Area Control, działający na dwóch różnych płaszczyznach, a także brutalną niekiedy negatywną interakcję, dzięki której niszczymy marzenia przeciwników o spokojnym życiu na sawannie, czy w dżungli. Rozprzestrzenianie lodowych czap nigdy nie było tak przyjemne.

Obrazek Obrazek Obrazek

Nowości

Talisman - Legendary Tales
Horror w Arkham: Gra Karciana - Serce Starszych
Harry Potter: Hogwarts Battle - The Monster Box of Monsters Expansion
Million Dollars, But... The Game
Już Czytam (nowa edycja)
Chyba Śnisz
Potwory w Tokio: Nowy Potwór - King Kong
Escape Plan (edycja Kickstarter)
D&D RPG: Xanathar's Guide to Everything
Star Trek Adventures: Beta Quadrant Sourcebook
D&D RPG Character Sheets
D&D RPG: Out of The Abyss
Star Trek Adventures: Command Division Supplement
Star Wars: The Roleplaying Game 30th Anniversary Edition
The Mind
Mage Wars: Akademia
Twins
Troika
The Pyramid's Deadline
Startups

Klasery Ultimate Guard
Maty Ultimate Guard
Koszulki na karty Ultimate Guard Precise-Fit Side-Loading 63,5x89 mm 100 sztuk
Koszulki na karty Ultimate Guard Big Square Premium Soft 80x80 mm 50 sztuk
Koszulki na karty Ultimate Guard French Tarot Premium Soft 61x112 mm 80 sztuk
Pudełko na karty Ultimate Guard Flip Deck Case 80+ Red (czerwone)
Koszulki na karty Ultimate Guard Square Supreme 70x70 mm 50 sztuk
Koszulki na karty Ultimate Guard Mini American Supreme 41x63 mm 50 sztuk
Przekładki do kart (Card Dividers) Standard Size - przezroczyste

Uzupełnienia

Sword & Sorcery: Immortal Souls
Koń dla pionka
Starfinder Pawns: Base Assortment
Cyklady: Hades
Cyklady: Tytani

Jeżeli chcesz zrezygnować z naszego newslettera, proszę odpowiedz na tego emaila w temacie dając REZYGNACJA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl