• Darmowa dostawa od 300 zł
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Mepel newsletter: Planszowa Gra Roku 2018

 

 

 

Planszowa Gra Roku 2018

Planszowa Gra Roku to polska prestiżowa nagroda, przyznawana grom planszowym i karcianym od 2004 roku w kilku kategoriach. W tegorocznej edycji, nagrodę główną zdobyły Zamki Burgundii, wydane w języku polskim przez wydawnictwo REBEL. W kategorii gier rodzinnych, pierwsze miejsce zajął Park Niedźwiedzi, a tytuł zaawansowanej gry roku zyskał Great Western Trail - obie pozycje zawdzięczamy wydawnictwu Lacerta. Nagradzane są również gry dla dzieci, w tym roku laur przypadł grze Wsiąść do Pociągu Pierwsza Podróż (tu ponownie wydawnictwo REBEL).

Nowe zapowiedzi Lacerty

Wydawnictwo Lacerta nie próżnuje i raczy nas nowościami. Już wkrótce, być może w nadchodzącym miesiącu, będziecie mogli zagrać w karciane wersje dwóch wielkich hitów. Wysokie Napięcie - Gra Karciana to gra w której sprzedajesz energię elektryczną. Żeby móc ją jednak sprzedawać, musisz ją najpierw produkować - w tym celu licytujesz na aukcji i kupujesz elektrownie i pozyskujesz paliwo, które je napędza. Zwycięża ten, kto wyprodukuje najwięcej energii. Wysokie Napięcie - Gra Karciana nie wymaga używania map, dzięki czemu gra jest kompaktowa. Idealna na wakacje! Podobnie wygląda okrojona wersja Puerto Rico - to po prostu mniejsza, poręczna wersja, którą łatwo zabrać ze sobą wszędzie. Również w czerwcu ukaże się rozszerzenie do Great Western Trail, zwycięzcy Planszowej Gry Roku w kategorii Gra Zaawansowana. W dodatku Kolej na Północ poszerzymy zasięg naszego handlu bydłem o nowe, rozwijające się miasta - dotrzemy aż do Chicago i Nowego Jorku.

Nowości z Kickstartera

A już teraz w sklepie w przedsprzedaży dwie gry z Kickstartera. Hellboy to gra oparta na znanej serii komiksów pod tym samym tytułem. W grze wcielimy się w znanych bohaterów z tytułowym Hellboy’em na czele i jako drużyna zmierzymy się z różnymi wrogami. W wersji z przedsprzedaży można zakupić grę z całą odblokowaną na Kickstarterze zawartością. Wciel się w członka BPRD i zwalczaj paranormalne zagrożenia, zwiedzaj, eksploruj, odkrywaj wskazówki i artefakty.

Druga Kicstarterowa nowość to Skull Tales. To z kolei planszowa przygodówka w pirackich klimatach, w której wcielisz się w jednego z dwunastu bohaterów i wyruszysz w rejs po Morzu Karaibskim. Złap wiatr w żagle, zbieraj skarby walcz z potężnymi wrogami - do wyboru masz pojedyncze scenariusze, albo całą kampanię. Ahoj!

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl