• Darmowa dostawa od 300 zł (Orlen Paczka) i 350 zł (Paczkomaty)
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Gra w Klasy

Nasza Księgarnia przygotowała kontynuacje swoich rodzinnych karcianek. Z najmłodszymi graczami można już zagrać w Paszczaki 2: Akrobaci. Sympatyczna gra z wesołymi stworkami ma w drugiej części nowe zasady. Całą rodziną staracie się zbudować jak najwyższą akrobatyczną piramidę z różnorodnie poprzebieranych potworków. Dla trochę starszych graczy polecamy Ekosystem 2: Rafa koralowa. Tym razem gracze budują siatkę kart z morskimi zwierzętami, tworząc sieć wzajemnych zależności między nimi. Druga część ma nowe zasady punktacji i zupełnie inne zdolności gatunków. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom pierwszego Ekosystemu. Nasza Księgarnia ponownie zaprasza do krainy snów. Ich hitowa seria zapoczątkowana przez przepiękny Sen doczekała się kontynuacji. Sowy to ponownie przepiękna gra karciana wydana na dużych dixitowych kartach z onirycznymi rysunkami autorstwa Marcina Minora. Tym razem, na ilustracjach znajdziecie fantastyczne sowy, ale również koty, króliki i kruki. Ciekawa mechanika stawia przed graczami nowe wyzwania, by jak najdłużej zostać w grze lub podjąć ryzyko wygrania z pomocą nocnych ptaków. Wszystkie trzy gry możecie zamówić na naszej stronie lub kupić je u nas stacjonarnie.

Uruchomiliśmy przedsprzedaż nowych gier od wydawnictwa Portal. Na grudzień zapowiedziany jest arcyciekawy tytuł - Hegemony (edycja polska). To rozbudowana gra strategiczna, która zmienia paradygmat myślenia o państwie. Gracze kierują różnymi klasami społecznymi, wpływając na ekonomię i politykę państwa. Do rywalizacji/współpracy o przywileje, zasoby i dobrobyt stają robotnicy, klasa średnia, kapitaliści oraz sam aparat państwa. Każda frakcja ma asymetryczne zdolności i cele, a w zależności od liczby graczy będziecie mogli grać innym ich zestawem. Gra w wersji polskiej ukaże się równocześnie z dwoma dodatkami. Hegemony: Kryzys i kontrola to rozszerzenie pozwalające uruchomić dowolną frakcję jako gracza automatycznego. Zawiera również dodatkowe moduły zwiększające różnorodność możliwości poszczególnych klas społecznych. Hegemony: Wydarzenia historyczne to ciekawy minidodatek wprowadzający do gry wydarzenia historyczne. Autorzy skupili się na kluczowych momentach historii społecznej, takich jak rewolucje i wojny, ale również zmiany technologiczne i wielkie sojusze gospodarcze. Gry o tematyce politycznej zwykle koncentrują się na przepychankach partyjnych, przez co na ich tle Hegemony błyszczy głębszym spojrzeniem na złożoność relacji wewnątrz społeczeństwa. To nie koniec długo wyczekiwanych premier od Portal Games. W końcu ruszyła przedsprzedaż trzeciego dużego dodatku do Root. Jeszcze w listopadzie do gry będą mogły wkroczyć dwie nowe frakcje z Root: Maruderzy. Władca Szczurów oraz Żelazna Straż to potężne, wojownicze grupy, które na równych warunkach są w stanie prowadzić wojnę z Kocią Markizą czy Orlą Dynastią. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w grze na 2 lub 3 graczy. Jeszcze większą różnorodność rozgrywki wprowadzają natomiast pomniejsze frakcje Zaciężne. Najemnicy mają swoje figurki i zdolności, ale kontrola nad nimi przechodzi z rąk do rąk, diametralnie zmieniając sytuację na planszy. Ponadto, w naszym sklepie pojawi się również minidodatek Root: Punkty terenu, który umożliwia dołączanie do polan specjalnych budynków, takich jak Legendarna Kuźnia czy zamieszkałe przez wszystkie rodzaje zwierząt Stare Drzewo. Ich umiejscowienia potrafi odświeżyć nawet standardową letnią mapę z podstawki.

Na długie jesienne wieczory proponujemy dziś wyjątkową grę strategiczną od wydawnictwa Awaken Realms. Wielki mur (wersja z figurkami 2.0) to epicka w skali gra ekonomiczna z dużą dawką klimatu. Jako chińscy możnowładcy bierzecie udział we wspólnej budowie Wielkiego Muru i jego obronie przed barbarzyńskimi hordami. Ikoniczny cud świata budujecie z kolejnych modułów, a na jego flanki możecie wystawić figurki oddziałów. Naprzeciw was będą pojawiać się kolejne bandy jeźdźców, wojowników i łuczników. Jednocześnie, będziecie zabiegać o względy i uznanie cesarza, rywalizując z innymi graczami. Niesamowite wydanie gry z dbałością o detale, styl graficzny i jakość komponentów czynią z Wielkiego Muru prawdziwy skarb w kolekcji. Wersja 2.0 ma poprawioną instrukcję i część kart. Do gry dostępne są również dodatki. Dalej możecie zdobyć odblokowane cele kampanii z oryginalnej zbiórki na Gamefoundzie - Wielki Mur: Stretch Goal (wersja z figurkami 2.0). Zestaw ten umożliwia grę w 5 osób oraz wprowadza nowe scenariusze i moduły rozgrywki. Wielki mur: Czarny proch (wersja z figurkami 2.0) to duże rozszerzenie, które zwiększa trudność obrony wyposażając Mongołów w maszyny oblężnicze. Wielki mur: Pradawne bestie (wersja z figurkami 2.0) to zestaw zawierający mityczne bestie z chińskiej mitologii, które mogą wesprzeć cały klan gracza. Nie tylko są potężnymi jednostkami, ale ich zdolności specjalne mogą wpływać na pozyskiwanie surowców i budowę kolejnych fragmentów Muru. Finalnie gracze mogą się skusić na minidodatek Wielki mur: Żelazny Smok (edycja 2.0), który wprowadza do gry największą, najpotężniejszą i najpiękniejszą armatę. Co ciekawe, gra oraz jej dodatki są również dostępne w tańszej wersji z drewnianymi meeplami Wielki mur (wersja z meeplami).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl