• Darmowa dostawa od 300 zł (Orlen Paczka) i 350 zł (Paczkomaty)
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Uczta nad ucztami

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało powrót kultowego klasyka i długo oczekiwane polskie wydanie eurogry SF. Epicka w skali Uczta dla Odyna to jedna z najlepszych gier ekonomicznych Uwe Rosenberga. Jako klany skandynawskich wikingów graczę będą zdobywać surowce, kolonizować wyspy i rywalizować o skarby. Tytuł ten słynie z ponad 60. akcji do wyboru przy wystawianiu robotników. Nowe polskie wydanie pojawi się równocześnie z dodatkiem. Uczta dla Odyna: Norwegowie wprowadzą modularną planszę wyboru akcji, nowe wyspy i nowe opcje do wyboru. Gra podstawowa i rozszerzenie mają pojawić się już we wrześniu. Możemy również spodziewać się wtedy premiery polskiego wydania Beyond The Sun. To przede wszystkim gra ekonomiczna z nawiązaniami do klasyki kosmicznych 4X. Obok skromnej mapy układów gwiezdnych, gra koncentruje się na dużej planszy drzewka technologicznego. Gracze, jako różne frakcje ludzkości w dalekiej przyszłości, rozwijają kolejne przełomowe technologie. Fani SF znajdą wśród nich znane motywy i pomysły, tutaj składające się w potężny euro mechanizm, fundując kosmiczne floty, kolonizując planety i walcząc o dominację. Polskie wydanie pojawi się równocześnie z dodatkiem Beyond the Sun: Liderzy nowej ery, który rozszerza pulę technologii oraz wprowadza nowe mechaniki. Pojawią się tytułowi Liderzy, czyli rodzaj bohaterów wpływających na rozwój całej frakcji. Koncentracja gry na aspekcie wybierania kolejnych technologii to kapitalny pomysł. Drzewka wyboru są czytelne, a same technologie spinają mechanikę z  tematyką gry.

Co to znowu za hałas?! Clank! Brzdęk! Wydawnictwo Lucrum przygotowało polską wersję językową kolejnej części popularnego deckbuildera. Brzdęk: Katakumby bierze to co najlepsze z pierwszej części oraz najbardziej chwalony element Brzdęk: W kosmosie! W Katakumbach śmiałkowie będą eksplorować modularną planszę podziemi. Na graczy czeka ponadto zupełnie nowa talia kart, wyjątkowe zagrożenia w postaci duchów oraz śmiertelne niebezpieczeństwo w postaci Nieumarłego Smoka. Brzdęk! pojawi się u nas już na początku września. Nowej edycji od Lucrum doczeka się natomiast gra Dochodzenie. To jedna z najlepszych gier, w które można zagrać nawet w ponad 10 osób. Podstawa mechaniki nawiązuje do klasycznych gier w szukanie zdrajcy. Tutaj gracze wcielają się w Detektywów, wśród których mamy Mordercę. Jeden z graczy przyjmuje rolę Technika Śledczego i stara się za pomocą tabliczek opisujących miejsce zbrodni, naprowadzić na ślad podejrzanego, broń oraz dowód rzeczowy. Trik polega na tym, że przed każdym graczem znajdują się podejrzane przedmioty, a gracze mają ograniczoną ilość oskarżeń na całą grę. Od pierwszej rundy znajomi lub nieznajomi grający w Dochodzenie zaczynają gorące dyskusje by wskazać kto, czym i jaki ślad zostawił. Swoją premierę będzie miał również dodatek Dochodzenie: Sprzymierzeńcy. Wprowadza on aż trzy dodatkowe postacie do rozgrywek na ponad 7 osób. Ponadto, potężnie rozbudowuje pulę kart dowodów oraz kafli podpowiedzi. Gra ma się pojawić jeszcze w sierpniu. Polecamy już umawiać się na epickie rozgrywki w jak największym gronie, na przykład w czasie Planszówek w Spodku.

Już za dwa tygodnie, 9-10 września w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Planszówek w Spodku. Tym razem, z uwagi na rekordowe zainteresowanie, impreza wychodzi poza Spodek. Na imprezę wejdziemy przez Międzynarodowe Centrum Kongresowe, w którym uczestników przywitają najwięksi wydawcy, tacy jak Rebel, Portal, Nasza Księgarnia czy Lucky Duck Games. W osobnej sali będzie również strefa Turniejowa. Obiekt jest połączony korytarzem ze Spodkiem, a po drodze będzie można skorzystać z atrakcji strefy konkursowej. Zapraszamy was serdecznie do naszego stoiska, które znajdziecie w Atelier Spodka. Planujemy przygotować dla Was jak najciekawszą ofertę. Jak co roku możecie również składać zamówienia z opcją odbioru w czasie imprezy.

Chcielibyśmy podziękować uczestnikom i organizatorom Boardmanii w Lublinie. Impreza organizowana w zachwycających wnętrzach Centrum Spotkań Kultur przez dwa ostatnie tygodnie sierpnia zmieniła się w najważniejsze planszówkowe miejsce we wschodniej Polsce. Setki odwiedzających, zarówno pasjonatów, geeków, jak i świeżych, nowych graczy z rodzinami, w świetnej atmosferze wspólnie wypełnili przygotowane przez organizatorów sale. Jeżeli chcielibyście kiedyś odwiedzić Lublin to polecamy termin zazębiający się z czasem trwania najdłuższego planszówkowego konwentu. A już wiemy, że impreza ma mieć kolejne edycje, zarówno zimą i latem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl