• Darmowa dostawa od 300 zł (Orlen Paczka) i 350 zł (Paczkomaty)
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Galaktyczne nowości

Druga połowa sierpnia rozpoczęła się spektakularnymi premierami wydawnictwa Galakta. Graczy lubiących zaawansowane tytuły z pewnością ucieszy polska wersja językowa gry Pax Viking. Ta rozbudowana strategia, podobnie jak Pax Pamir, stara się możliwie wiernie symulować realia epoki historycznej. Tym razem tematem Paxa jest wczesne średniowiecze i ekspansja militarna i handlowa Wikingów. Na planszy każdy z graczy będzie balansował między zdobyciem ziem i wpływów na mało zaludnionym Zachodzie lub rozwoju przez handel z wielkimi metropoliami Wschodu. W mniejszej skali do średniowiecza zabierze nas za to ekonomiczna gra Wioska. Rywalizując między sobą, wszyscy gracze budują wspólnie małą miejscowość, skoncentrowaną wokół kościółka. Starsi gracze w tworzeniu dróg i połączeń między budynkami z pewnością zobaczą inspirację komputerowymi Settlersami. Do czasów nowożytnych zabierze nas z kolei arcyciekawa Lacrimosa. To euro, które za temat wzięło sobie życie i twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jako swojego rodzaju spadkobiercy jego sławy będziecie podróżować po Europie jego śladami i komponować zakończenie jego ostatniego dzieła. W zupełnie inne muzyczne klimaty zabierze was z kolei dodatek Wyspa Dinozaurów: Na fali. Patrząc na te intensywne kolory i stylistykę aż słychać elektroniczne hity Retro New Wave. Sam dodatek wprowadza 5 gracza oraz nowe moduły urozmaicające budowę parku rozrywki z dinozaurami.

S.T.A.L.K.E.R. to nie tylko świetnie zapowiadająca się planszówka, ale również kultowe uniwersum. Dlatego niejako przy okazji crowdfundingu gry, przygotowano specjalną ofertę dla fanów i kolekcjonerów. Największy zestaw gry to S.T.A.L.K.E.R. The Board Game (Wish Granter Pledge). Zawiera on nie tylko pełen komplet dodatków, mechanicznych modułów oraz estetycznych zestawów figurek. Dodatkowo, wspierający dostają specjalny zestaw pamiątek. W jego skład wchodzi metalowa wojskowa skrzynia, dodatkowa neoprenowa mata z grafiką, naszywki z logo frakcji, trójwymiarowe magnesy oraz metalowy plakat. Clue zestawu jest natomiast duża, fantazyjna diorama przedstawiająca wszystkie ikoniczne potwory, postacie i sytuacje kojarzone z wyprawami do Zony. Takie małe dzieło sztuki z pewnością uświetni wystrój pokoju do gier i zainspiruje do przejścia kolejnej kampanii lub scenariusza. Zestaw tych kolekcjonerskich unikatów jest również dostępny poza najwyższym pledge, bez gry, jako S.T.A.L.K.E.R. Legacy Collectors Chest.

Tym razem do plecaka polecamy wam dwa starsze, trochę niesłusznie zapomniane tytuły. Pierwszy z nich to przesympatyczny Fort. W tej, wydanej przez Portal karciance gracze wcielają się w dzieciaki budujące podwórkowe bazy. Każda grupa smyków stara się przeciągnąć na swoją stronę jak najfajniejsze, najdziwniejsze albo po prostu pomysłowe dzieci z okolicy. Trzeba przy tym uważać, bo jeśli przy kolejnej rundzie zaniedbamy nowych znajomych, mogą oni dołączyć do hultajskiej bandy z innego Fortu. Grę wyróżnia przeurocza grafika Kyle Ferrina znanego z innych projektów Leder Games, takich jak Root czy Oath. Przy okazji, Oath w końcu wrócił po polsku. Z pewnością ta gra nie zmieści się do plecaka, ale jest wyjątkowym przeżyciem i bardzo oryginalnym podejściem do gry kampanijnej. A jeżeli szukacie bardziej kompaktowej gry o zdradach, władzy i walce, to mocno polecamy Oriflamme: Pożoga. To samodzielna, druga wersja gry Oriflamme, a nieszczęśliwie jest brana za dodatek. A szkoda, bo w przystępnych zasadach kryje bardzo dużo interakcji, a sama gra daje pole do blefu i wieloetapowego planowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl