• Darmowa dostawa od 300 zł
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Wieczna zima

Dzięki wydawnictwu Galakta zapowiada się naprawdę przygodowa jesień. Jeszcze we wrześniu czeka nas premiera Oltree. To gra kooperacyjna, w której wcielicie się w bohaterskich Zwiadowców. Będziecie przemierzać niebezpieczną krainę, pomagać mieszkańcom rozbudowywać zamek oraz realizować misje z talii Kroniki. Każda Kronika będzie opowiadać inną historię oraz stawiać nowe wyzwania. Drugą bardzo ciekawą propozycja jest Talisman: Kingdom Hearts. To tematyczna wersja kultowej gry, będąca jednocześnie adaptacją jednego z największych cykli gier konsolowych. Kingdom Hearts to połączenie świata JRPG z bohaterami klasycznych animacji Disneya. Krainy, które przyjdzie wam przemierzyć to kolejne baśniowe zakątki zamieszkane przez Myszkę Miki, Kaczora Donalda i Goofiego. Przepiękne wydanie uzupełnia cały komplet figurek przedstawiających przygodowe inkarnacje bajkowych postaci. Ponadto, do końca miesiąca możemy spodziewać się rozszerzenia do lubianego Nidavellir. Thingvellir to dodatek wprowadzający zaawansowane moduły rozgrywki, nowe karty profesji, artefaktów oraz klanu krasnoludów. 

Zbliża się również naprawdę duża premiera od Galakty. Wieczna Zima to rozbudowana gra euro łącząca mechaniki zarządzania robotnikami oraz budowania talii. Gracze na przestrzeni paru pokoleń będą prowadzić swoje plemiona Paleoamerykanów, zasiedlających dziewiczy kontynent 12 tysięcy lat temu. Dobierając nowe karty z dostępnej puli będą wzmacniać plemię nowymi członkami, wynalazkami i zwyczajami. Tak przygotowani będą mogli ruszyć na eksplorację nowych terytoriów i polowania oraz budować megalityczne monumenty. Gra w polskiej wersji językowej pojawi się już w październiku. Ponadto równocześnie pojawią się dodatki. Wieczna Zima: Przodkowie wprowadzą nowe plemiona oraz warianty rozgrywki. Wieczna Zima: Wielki Spływ rozszerzy mechanikę gry o kafle rzeki, po której będziecie mogli poruszać waszych zwiadowców na kajakach. Wieczna Zima: Malowidła Naskalne będzie zawierać suchościeralne kafle, na których w czasie malowania prehistorycznych zwierząt odblokujecie bonusowe zasoby. Gra była dużym sukcesem na Kickstarterze, jej sklepowe wydanie to dobra wiadomość dla poszukujących rozbudowanych, tematycznych gier ekonomicznych.

Star Wars: Legion to bitewniak osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. Można prowadzić w nim frakcje zarówno z oryginalnej trylogii oraz te z prequeli. Po zmianie wydawcy z FFG na Atomic Mass Games pojawiły się nowe zestawy startowe, pozwalające rozpocząć przygodę z systemem. W skład każdego Battle Force Starter Set wchodzi kilka jednostek piechoty, szybkie jednostki zwiadu, pojazd oraz figurka dowódcy. Do wyboru gracze mają armię droidów z ikonicznym czołgiem w Separatist Invasion. Grupę uderzeniową pod dowództwem Anakina Skywalkera w zestawie 501st Legion. Siły Imperium można zacząć kompletować od  Blizzard Force pod wodzą samego Dartha Vadera. Naprzeciw nim gracz Rebelii może wystawić Echo Base Defenders. Do rozegrania bitwy nadal potrzebny jest któryś z zestawów Core Set lub Star Wars: Legion - Essentials Kit. W przedsprzedaży możecie natomiast zamówić u nas najnowszy zestaw Operative Din Djarin & Grogu - szerzej znanych jako Mandalorianin oraz Baby Yoda. Ich wyjątkowe zdolności będziecie mogli wprowadzić do swoich armiii już w październiku.

W ostatni weekend w Katowicach odbyły się Planszówki w Spodku, jedno z najlepszych i największych wydarzeń planszówkowych w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych wzięliśmy w nich udział. Bardzo dziękujemy za Wasze zainteresowanie naszym stoiskiem, zakupy oraz miłe słowa. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście, ograliście gorące nowości i że spotkamy się z Wami ponownie za rok w Spodku. Do tego czasu, zachęcamy do odwiedzania nas w naszym sklepie stacjonarnym, przy ulicy Kijowskiej 44 w Katowicach. Zawsze służymy  Wam pomocą i z wielką przyjemnością podzielimy się z Wami naszą planszówkową wiedzą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl