• Darmowa dostawa od 300 zł
  • Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczone zamówienie
  • Sklep stacjonarny w Katowicach
Strategiczne 51. Stan: Master Set
Strategiczne

51. Stan: Master Set

Cena: 116,00 zł 116.00
brak towaru
Wysyłka w: 24 godziny
Koszty dostawy: Sprawdź koszty
Kod produktu: 5902560380088
Informacje
Czas gry 60-90 min Język instrukcji polski Wydanie polskie Zalecenia wiekowe od 14 lat Liczba graczy 1-4 Gra obcojęzyczna Nie
Opis produktu

Świat, który znasz przestał istnieć. Nie ma rządu. Nie ma armii. Nie ma cywilizacji. Bunt komputerów, wojna z maszynami, upadek świata ludzi. Stany Zjednoczone upadły na kolana. Wojna z maszynami trwa od trzydziestu lat. Powoli rosną ośrodki skupiające ludzi i próbujące zdobyć władzę w okolicy. Przejąć kontrolę nad sąsiadami. Zbudować nowy kraj. Nowy, 51. Stan…

51. Stan to gra karciana osadzona w uniwersum Neuroshimy, bestsellerowej gry fabularnej wydawnictwa Portal. Gracze wcielają się w role przywódców jednej z czterech frakcji (Mutanci, Kupcy, Nowojorczycy lub Appalachianie) i próbują rozwinąć swoją potęgę. Budują nowe Lokacje, podpisują Umowy, starają się atakować słabszych sąsiadów, by dostarczyć do bazy Zdobycze.

Mechanika gry opiera się na nowatorskiej regule pozwalającej użyć każdej z kart lokacji w grze na jeden z trzech sposobów – gracz sam decyduje, czy posiadaną kartę (np. Stacji paliw) chce wystawić jako Lokację, czy chce ja napaść i wystawić jako Zdobycz czy też chce z nią nawiązać handel i wystawić ją jako Umowę. Olbrzymia ilość decyzji, jakie mają gracze, bogactwo fabularne, sprawiają, że gra jest nieprawdopodobnie emocjonująca i posiada bardzo wysoki współczynnik regrywalności.

Autorem gry jest Ignacy Trzewiczek. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, czas rozgrywki nie przekracza godziny. Grafiki do gry wykonali znani fanom NS ilustratorzy, m.in. Mariusz Gandzel, Piotr Foksowicz, Tomasz Jędruszek.

   Galeria zdjęć gry na portalu Boardgamegeek.

Zawartość pudełka:

  • 1 tor punktów zwycięstwa
  • 200 kart w tym: 88 kart 51. stanu, 12 kart połączeń, 50 kart z rozszerzenia Nowa Era, 50 kart z rozszerzenia zima (rozmiar 63x88)
  • 4 żetony punktacji
  • 1 żeton pierwszego gracza 
  • 4 plansze frakcji
  • znaczniki i żetony zasobów
  • instrukcja

Producent
Produkty powiązane
Strategiczne
51st State: Master Set
125,00 zł
brak
Dodatki do gier
51. Stan: Master Set - Sojusznicy
36,00 zł
dostępne
Dodatki do gier
51. Stan: Master Set - Zgliszcza
38,00 zł
dostępne
Dodatki do gier
51. Stan: Master Set - Moloch
36,00 zł
dostępne
Folded Space
Folded Space: Insert do gry Dune
60,00 zł
dostępne
Folded Space
Folded Space: Insert do gry Mage Knight
120,50 zł
dostępne
Sklep internetowy Shoper.pl